Tmerr në Etiopi, vriten 28 persona dhe rrëmbehen 43 fëmijë

Publikuar tek: bota, më 14:10 15-03-2017 Tmerr në Etiopi, vriten 28 persona dhe rrëmbehen 43 fëmijë

Një person i armatosur ka vrarë 28 persona dhe ka rrëmbyer 43 fëmijë në Etiopi.

Sulmi ka ndodhur në rajonet Gambella's Gog dhe Jors, ndërsa autori ishte një person nga Sudani Jugor.

Zëdhënësi i qeverisë, Chol Chany tha se forcat ushtarake janë vënë në ndjekje të personit, i cili ende nuk ka kaluar në territorin e Sudanit Jugor. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Frymëzon i riu pa duar, saldatori i gjymtuar ndërton vetë makinën e tij (VIDEO)
Sulmet kibernetike në SHBA, padi penale për 4 persona, mes tyre edhe rusë »
Article Logic
Execution time: 0.012639999389648
array(1) { ["section"]=> string(63) "tmerr-ne-etiopi-vriten-28-persona-dhe-rrembehen-43-femije-71999" }