Tmerr në Londër/ 6 persona mbeten të lënduar nga një sulm acid

Publikuar tek: bota, më 11:34 24-09-2017 Tmerr në Londër/ 6 persona mbeten të lënduar nga një sulm acid

Londra është tmerruar nga një sulm acid i koordinuar nga një bandë të rinjsh. Policia ende dyshon se mund të bëhet fjalë për një sulm terrorist, ndërsa hetimet vazhdojnë për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

Një grup të rinjsh iu vërsulën njerëzve duke i spërkatur me acid dhe 6 prej të cilëve kanë mbetur të plagosur.

Policia është shprehur se nuk po e trajton situatën si një sulm me sfond terrorist, derisa të zbardhet gjithçka nga hetimet.

Forca të shumta policore dhe mjekë u dhanë ndihmën e parë të lënduarve nga acidi.

Në lidhje me sulmin është arrestuar nje person, i cili vuri në alarm gjithë Londrën.

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjermania voton, ja ç’parashikojnë sondazhet për Angela Merkel
“Sindromi” i ri i Stokholmit: Kush është shteti i ri që kërkon luftë me Putin »
Article Logic
Execution time: 0.01266884803772
array(1) { ["section"]=> string(67) "tmerr-ne-londer-6-persona-mbeten-te-lenduar-nga-nje-sulm-acid-93478" }