Tmerr në SHBA, përplasen 50 makina, 3 të vdekur dhjetra të plagosur

Publikuar tek: bota, më 08:18 14-02-2016 Tmerr në SHBA, përplasen 50 makina, 3 të vdekur dhjetra të plagosur

Një aksident masiv në SHBA u ka marrë jetën tre personave dhe ka plagosur mbi 40 të tjerë.

Në autostradë, në Pensilvani, rreth 120 kilometra në veriperëndim të Filadelfias disa kamionë dhe makina u përplasën me njëra tjetrën në tri korsi, duke përfshirë edhe atë rezervë.

Siç raporton BBC, 40 të plagosurit janë dërguar në spital ndërsa 70 të tjerë në një shtëpi të improvizuar si rrjedhojë e aksidentit.

Moti është i keq dhe dëbora e rrëshqitshme ndaj për drejtuesit e automjeteve është kërkuar kujdes nga ana e autoriteteve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.21164107322693
array(1) { ["section"]=> string(71) "tmerr-ne-shba-perplasen-50-makina-3-te-vdekur-dhjetra-te-plagosur-32518" }