Tmerri i italianëve, arrestohen tre shqiptarët

Publikuar tek: aktualitet, më 22:13 08-11-2019 Tmerri i italianëve, arrestohen tre shqiptarët Foto ilustruese

Tre hajdutë shqiptarë kanë rënë në prangat e karabinierëve në Itali.

Shqiptarët ishi arrestuar më parë për të njëjtën vepër penale dhe ishin dëbuar në Shqipëri. Por duket se asgjë s’i ndaloi të siguronin dokumente dhe pasaporta false, të cilat i përdorën për të shkuar sërish në Itali e për t’iu rikthyer “zanatit”.

Kreu i grupit ishte një shqiptar 30-vjeçar. Ai qarkullonte në zonën e La Spezia-s me një makinë tip “Golf” të vjedhur. Në momentin e ndalimit nga policia në makinë ishin edhe dy shqiptarët e tjerë, njëri prej tyre rezultoi i shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018953084945679
array(1) { ["section"]=> string(52) "tmerri-i-italianeve-arrestohen-tre-shqiptaret-185210" }