Tmerrohen banorët: 200 koka derri dhe organe të brendshme gjenden në lumin Ishëm

Publikuar tek: aktualitet, më 09:55 27-01-2017 Tmerrohen banorët: 200 koka derri dhe organe të brendshme gjenden në lumin Ishëm Foto ilustruese

200 koka derri dhe organe të brendshme gjenden në lumin Ishëm. Kokat dhe organet e derrit janë gjetur nga banorët e Krujës mëngjesin e sotëm ndërsa nuk dihet ende nga kanë ardhur e si kanë përfunduar aty.

Era e keqe është përhapur me shpejtësi, gjë që ka vënë në alarm banorët. Në lumë ka ende erë të rëndë ndërsa askush s’ka shkuar për të inspektuar zonën dhe kokat po përhapen nga qentë. Disa prej kokave të derrave kanë edhe numër matrikulimi por te një pjesë e tyre vihet re që janë dëmtuar.

Kjo situatë përbën rrezik për mjedisin e banorët që po ankohen vazhdimisht për erën kundërmuese.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shefi i ’97-ës në Rinas rrëfehet pas 20 vitesh: Luksi i bosëve të fajdeve, si i nxirrnin paratë jashtë Shqipërisë
Në 24 orë prangosen 3 persona: Si tentuan të korruptonin policët (RASTET DHE EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.022911071777344
array(1) { ["section"]=> string(85) "tmerrohen-banoret-200-koka-derri-dhe-organe-te-brendshme-gjenden-ne-lumin-ishem-66823" }