Tmerrohet bota, pas uraganit ‘Dorian’ një tajfun shkakton viktima në Azi

Publikuar tek: bota, më 17:33 08-09-2019 Tmerrohet bota, pas uraganit ‘Dorian’ një tajfun shkakton viktima në Azi Tajfuni ''Lingling'' godet Gadishullin e Koresë

Ndërsa në SHBA uragani ‘’Dorian’’ po shkakton katastrofa të mëdha natyrore dhe njerëzore në Azi tajfuni ‘’Lingling’’ po shkakton viktima.

Në Gadishullin e Koresë kanë vdekur 8 persona (3 në Korenë e Jugut dhe 5 në Korenë e Veriut). Dëmet e shkaktuara materiale janë të konsiderueshme.

Sipas mediave të huaja, tajfuni ‘’Lingling’’ i është drejtuar Rusisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013899803161621
array(1) { ["section"]=> string(76) "tmerrohet-bota-pas-uraganit-dorian-nje-tajfun-shkakton-viktima-ne-azi-177747" }