TMERRON shefi i OKB: Lufta e Ftohtë është kthyer, ndalimi i përshkallëzimit I PAMUNDUR

Publikuar tek: bota, më 22:30 13-04-2018 TMERRON shefi i OKB: Lufta e Ftohtë është kthyer, ndalimi i përshkallëzimit I PAMUNDUR Sekretari i Përgjikshëm i OKB Antonio Guterres

Gjatë një mbledhje të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, Sekretari i Përgjikshëm i OKB Antonio Guterres ka rikujtuar edhe njëherë frikën që po i kanoset botës për një luftë të përmasave të mëdha.

Guterres tha se Lufta e Ftohtë është në prag rikthimi dhe kësaj here ajo do të jetë më e rrezikshme për shkak të mungesës së masava të mbrojtjes në raste përshkallëzimi.

“Lufta e Ftohtë është kthyer me hak, por me një ndryshim,mekanizmat dhe masat mbrojtëse për të menaxhuar rreziqet e përshkallëzimit, që kanë ekzistuar në të kaluarën, nuk duken më të pranishme", tha Guterres duke nënkuptuar se ndalimi i saj tashmë është thuajse i pamundur.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013879060745239
array(1) { ["section"]=> string(91) "tmerron-shefi-i-okb-lufta-e-ftohte-eshte-kthyer-ndalimi-i-pershkallezimit-i-pamundur-116823" }