Tom Doshi, 7 herë në Prokurori: Çështja do zbardhet, nuk tregoj provat e dorëzuara

Publikuar tek: aktualitet, më 09:23 17-03-2015 Tom Doshi, 7 herë në Prokurori: Çështja do zbardhet, nuk tregoj provat e dorëzuara

Deputeti i PS, Tom Doshi para pak minutash ka dalë nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për të dhënë dëshminë e tij. Pas daljes Doshi tha për mediat se çështja do të zbardhet dhe se çdo gjë që ka thënë është e vërtetë.

"Hetimet vazhdojnë dhe Prokuroria ka tashmë material të bollshëm. E rëndësishme për median dhe opinionin publik është që ngjarja është e vërtetë dhe gjithçka do zbardhet". I pyetur nga gazetarët për provat që ka dorëzuar Doshi tha: "Për shkak të sekretit të hetimit nuk tregoj provat që kam dorëzuar".

Kjo është hera e shtatë që deputeti paraqitetet në Prokurori. Ditën e djeshme ( 16 mars, e hënë) Doshi u paraqit në Prokurori për të dorëzuar kërkesën zyrtare për hetues ndërkombëtarë pasi më herët ka shpehur se nuk ka besim te institucioni i Prokurorisë. Menjëhërë pas dorëzimit të kërkesës së tij edhe Partia Demokratike doli para mediave duke kërkuar gjithashtu hetim ndërkombëtar për çështjen “Doshi”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fotogaleri/ 7 vjet nga tragjedia e Gërdecit
OSHEE /Kontrolle në terren për energjinë, arrestohen 11 persona, në kërkim 18 të tjerë »
Article Logic
Execution time: 0.0054960250854492
array(1) { ["section"]=> string(84) "tom-doshi-7-here-ne-prokurori-ceshtja-do-zbardhet-nuk-tregoj-provat-e-dorezuara-6110" }