Tom Hanks rikthehet si Robert Langdon në "Ferrin" e Dan Brown

Publikuar tek: kulture-art, më 16:06 09-05-2016 Tom Hanks rikthehet si Robert Langdon në

Pas një suksesi të madh në kinema vite më parë me Kodin e Da Vincit në 2006-ën, më pas me Ëngjëj dhe Djaj në vitin 2009, Robert Langdon rikthehet në "Ferrin" e Dan Brown, ku profesori qëndron mes një epidemie të rrezikshme.

Hanks është në garë me kohën për zbulimin e misterit që mbulon poemën e Dantes, “Ferri”, ndërsa në këtë aventurë shoqërohet nga aktorja Felicity Jones në rolin e Dr. Sienna.

Për më shumë ndiqni trailerin e “Inferno”:

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028010845184326
array(1) { ["section"]=> string(65) "tom-hanks-rikthehet-si-robert-langdon-ne-ferrin-e-dan-brown-39948" }