Topalli i kujton Ramës raportin e gjermanëve: S’ia vlen të investosh në Shqipëri, vendi i fundit në rajon

Publikuar tek: politike, më 12:55 14-04-2016 Topalli i kujton Ramës raportin e gjermanëve: S’ia vlen të investosh në Shqipëri, vendi i fundit në rajon

Edhe pse kryeministri Edi Rama s’ka qenë sot i pranishëm në Kuvend, për shkak të vizitës së tij në SHBA, ish-kryetarja e Kuvendit, demokratja Jozefina Topalli i ka kujtuar raportin e gjermanëve, lidhur me klimën e biznesit në Shqipëri si dhe situatën e krimit, korrupsionit, informalitetit.

“Pra një rrokullisje e tërë, jo më larg se sa dje Dhoma Gjermane tha se nuk ia vlen të investosh në Shqipëri, vendi i fundit në rajon. Rendiste si shkaqe: Informaliteti, korrupsioni, mungesa e konkurueshmërisë në tendera eth etj

Dhe ka vetëm një arsye se korrupsioni ka bashkëpunim mes krimit në media, krimit në parlament.

Është fatale për ju si mazhorancë njëherë. Nuk ka 1 milion vota. Kur varfëria të rritet, ti ke humb legjitimitetin. Ky vend nuk ka më shqiptarë për të humbur.’’, tha Topalli.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010621070861816
array(1) { ["section"]=> string(109) "topalli-i-kujton-rames-raportin-e-gjermaneve-s-ia-vlen-te-investosh-ne-shqiperi-vendi-i-fundit-ne-rajon-37677" }