Topalli pyet: Pse nuk nxirrni foton e arrestimit të Shullazit? I përgjigjet Rama: Çfarë ndodhi pas mesnate

Publikuar tek: politike, më 11:49 21-04-2016 Topalli pyet: Pse nuk nxirrni foton e arrestimit të Shullazit? I përgjigjet Rama: Çfarë ndodhi pas mesnate

Deputetja demokrate Jozefina Topalli ka ngritur nga Kuvendi pyetjen se pse nuk ekziston asnjë foto e momentit të arrestimit të Emiljano Shullazit 4 ditë më parë. Për këtë është përgjigjur kryeministri Edi Rama i cili si fillim ka shpjeguar se policia filmon vetëm njerëzit që arreston dhe jo ata që shoqëron.

Topalli: Pse nuk nxirrni një foto të arrestimit të Shullazit, të Shullazit tuj?

(Kërkon fjalën ish kryeministri Berisha)

Rama: O Sali, një sokondë! Pyetja jote Jozefinë në fakt ndihmon shumë për të kuptuar atë që ka ndodhur. Policia nuk filmon njerëzit që shoqëron por ata që arreston.

Policia e ka shoqëruar Emiljano Shullazin dhe ka pritur deri pas mesnate autorizimin për arrestim nga prokuroria dhe në këtë periudhë kohe ai ka qenë i ndaluar. Dakort? Kjo është përgjigjia dhe kjo është e vërteta.

Mos ja dëgjo të gjitha Saliut se është ajo shprehja kur ke parasysh moshën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022572040557861
array(1) { ["section"]=> string(109) "topalli-pyet-pse-nuk-nxirrni-foton-e-arrestimit-te-shullazit-i-pergjigjet-rama-cfare-ndodhi-pas-mesnate-38257" }