Topalli tenton “paqen” me Beqajn: S’kam gjë me ty, ti më ke ndihmuar por prapë s’më vjen keq

Publikuar tek: politike, më 13:28 29-10-2015 Topalli tenton “paqen” me Beqajn: S’kam gjë me ty, ti më ke ndihmuar por prapë s’më vjen keq

Deputetja e PD, Jozefina Topalli ka sjellë në Kuvend një histori të sajën njerëzore për të dalë te sistemi i shëndetësisë dhe problemet e tij. Topalli, pas replikave të ashpra me Ballën, tentoi “paqen” me ministrin Beqaj duke i shpjeguar se nuk ka asgjë personale me të.

Topalli: Unë nuk asgjë me ty. Kam patur një rast personal, një të sëmurë, ti më ke thënë: Çfarë ke nevojë më thuaj, problemi ishte se nuk kishte as gjilpërë tetanozi... Asgjë nuk ka nëpër spitale.

Ti firmos ato tendera që të thotë kryeministri yt por në fund kur të hetohet, është firma jote aty. Por nuk më vjen keq për ty.

Beqaj: Jozefinë, lidhur me rastin personal jam përpjekur që çdo njeri që ka një hall t’i përgjigjem i vetëdijshëm që spitalet tona kanë mangësi por janë të furnizuara rregullisht me barna. 

Shlyem të gjitha borxhet që latë ju. Sot jemi më mirë nga ajo që ju na latë trashgimi. Latë 40 milionë dollarë borxhe në spital, sot është ndryshe situata, shërbimet janë shumë herë më të mira

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0065720081329346
array(1) { ["section"]=> string(94) "topalli-tenton-paqen-me-beqajn-s-kam-gje-me-ty-ti-me-ke-ndihmuar-por-prape-s-me-vjen-keq-24227" }