‘Topi i Artë 2019’, ja kush është mbreti i ri i futbollit

Publikuar tek: sport, më 21:37 02-12-2019 ‘Topi i Artë 2019’, ja kush është mbreti i ri i futbollit

Leo Messi është fituesi i “Topit të Artë”. Sulmuesi argjentinas e fiton për herë të 6-të këtë trofe.

Në Paris është duke u zhvilluar ceremonia e Topit të Artë 2019, organizuar nga France Football. Çmimi individual më i kërkuar nga yjet e futbollit është pikërisht Topi i Artë. Është ky çmimi që përcakton lojtarin më të mirë të sezonit.

Përveç Topit të Artë për meshkuj do të jepen si për femrat, portierët apo dhe të rinjtë, i quajtur trofeu Kopa. Trofeu “Kopa” për të rinj u fituar nga De Ligt, qendërmbrojtësi i Juventusit.

Çmimi “Yashine Trophy” do të jepet për herë të parë këtë edicion dhe fituesi shpallet Alisso Becker, ndërsa “Topi i Artë” për femra u fitua nga Megan Rapinoe.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076041221618652
array(1) { ["section"]=> string(61) "topi-i-arte-2019-ja-kush-eshte-mbreti-i-ri-i-futbollit-188171" }