'Topi i Artë' ndërron duar, Luka Modric 'mbreti' i ri i futbollit

Publikuar tek: sport, më 23:51 03-12-2018 'Topi i Artë' ndërron duar, Luka Modric 'mbreti' i ri i futbollit

Mesfushori kroat Luka Modric është fituesi i Topit të Artë 2018.

Pas shumë vitesh hegjemoni të Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit, kroati rrëmbeu  çmimin më të rëndësishëm të vitit, duke lënë pas dhe francezin Antoine Griezmann.

“Kur je fëmijë, je i mbushur me ëndrra. Ëndrra ime ishte që të luaja në një skuadër të madhe. Topi i Artë ka qenë më shumë se një ëndërr për mua. Është e pabesueshme. Kishte talente plot që konkurronin me mua dhe nëse e fitova, do të thotë se kam bërë diçka të veçantë”, tha Luka Modric, "mbreti" i ri i futbollit.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.038811922073364
array(1) { ["section"]=> string(67) "topi-i-arte-nderron-duar-luka-modric-mbreti-i-ri-i-futbollit-143837" }