Torino bën mrekullinë, mund Romën dhe bëhet gati për Juventusin

Publikuar tek: sport, më 23:53 20-12-2017 Torino bën mrekullinë, mund Romën dhe bëhet gati për Juventusin

Torino e këtij viti nga të gjithë është cilësuar si një “kockë e forte” për të gjitha skuadrat.

Por duket se “grandat” nuk do të rivalizojnë vetëm në kampionat, pasi edhe në kupë janë shfaqur shumë të fortë.

Potencialin e saj skuadra e drejtuar nga Mihajloviç e tregoi edhe mbrëmjen e sotme kur, mundi Romën me rezultatin 1 me 2, për të kaluar në çerekfinale.

Në këtë fazë të Kupës së Italisë, Torino gjen përballë Juventusin, e cila fitoi me Genoa 2 me 0.

Çiftet e tjera çerekfinaliste të kupës së Italisë janë:

Milan-Inter

Atalanta-Napoli

Fiorentina-Lacio

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02178692817688
array(1) { ["section"]=> string(69) "torino-ben-mrekulline-mund-romen-dhe-behet-gati-per-juventusin-103826" }