TORNADO bën NAMIN në Greqi, shkatërron ndërtesat dhe hedh çatitë e makinat në ajër (VIDEO)

Publikuar tek: rajon, më 19:04 06-11-2019 TORNADO bën NAMIN në Greqi, shkatërron ndërtesat dhe hedh çatitë e makinat në ajër (VIDEO) Momenti kur tornado godet fabrikën në Kallamata

Një tornado e fuqishme ka goditur në qytetin e Kallamatës në Greqi ditën e djeshme duke shkaktuar dëme të shumta financiare.

Fatmirësisht tornado nuk ka kaluar në zonën e banuar të qytetit, por ka goditur një fabrikë dhe disa ndërtesa të tjera industriale duke i shkatërruar thuajse plotësisht. Mediat greke raportojnë për dëme të shumta financiare, por fatmirësisht pa dëme në njerëz.

Në videon më poshtë duket fuqia e madhe e tornados që shkatërron ndërtesën madje raportohet se ka ngritur në ajër edhe makinat që ndodheshin në parking.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073878765106201
array(1) { ["section"]=> string(94) "tornado-ben-namin-ne-greqi-shkaterron-ndertesat-dhe-hedh-catite-e-makinat-ne-ajer-video-184940" }