Tornado gjigante në detin Adriatik

Publikuar tek: rajon, më 23:03 27-09-2020 Tornado gjigante në detin Adriatik

Një tornado gjigante është formuar në veri të detit Adriatik këtë të dielë.

Fotografia e frikshme është shkrepur nga Lido di Jesolo pranë Venecias, ndërsa tornado është shumë larg, pranë Pula-s në Kroaci, apo rreth 120 kilometra nga bregu ku është shkrepur fotografia.

Tornadot në këtë stinë nuk janë të pazakonta, si në detin Adriatik ashtu edhe në Jon. Por ky tornado është formuar në qendër të një stuhie gjigante që ka mbërthyer rajonin duke shkaktuar rreshje dhe përmbytje.

Dy masa të ftohta ajrore po qarkullojnë mbi Europë, një pranë Gjermanisë, dhe një në Rumani. Ndërsa gjatë natës së sotme, Italia pritet të goditet nga një valë e tretë e ftohtë që do të shkaktojë uljen e ndjeshme të temperaturave.

rgterge45e45hfgh5.jpg

t45trh45r45rjdfg5gh.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010570049285889
array(1) { ["section"]=> string(41) "tornado-gjigante-ne-detin-adriatik-221883" }