Tornado godet SHBA-në, 23 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 07:53 04-03-2019 Tornado godet SHBA-në, 23 të vdekur

Të paktën 23 persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjera kanë mbetur të plagosur në SHBA. Këto janë bilancet paraprake pasi një tornado ka goditur shtetin e Alabamës pasditen e djeshme.

Fillimisht autoritetet raportuan për 14 të vdekur, por me kalimin e orëve u gjetën trupa të tjerë të pajetë. Ndërkaq, dyshohet se numri i viktimave do të rritet.

Stuhi të rënda ere kanë shkaktuar dëme materiale në masë, duke shkatërruar shtëpitë, shkulur pemët, pas paralajmërimeve të autoriteteve për një mot të keq në Xhorxhia, Florida dhe Karolinën e Jugut.

190303181956-02-alabama-tornado-damage-screengrab-exlarge-169.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01363205909729
array(1) { ["section"]=> string(41) "tornado-godet-shba-ne-23-te-vdekur-155037" }