Tornado në Kinë, humbin jetën 51 persona

Publikuar tek: bota, më 14:19 23-06-2016 Tornado në Kinë, humbin jetën 51 persona

Të paktën 51 persona kanë mbetur të vdekur për shkak të një tornadoje që ka goditur një provincë të Kinës.

Mësohet se tornado ka goditur Jiangsun dhe reshjet e shiut vazhdojnë të jenë të dendura.

Lajmi është bërë i ditur nga mediat Kineze të cilat raportojnë se ka patur vetëtima të shumta dhe tornado masive të cilat shkaktuan këtë tragjedi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Firikë nga virusi Zika, rritet numri i aborteve
Arrestohet 28-vjeçari shqiptar, tregtari më i madh i heroinës në Padova »
Article Logic
Execution time: 0.011914968490601
array(1) { ["section"]=> string(45) "tornado-ne-kine-humbin-jeten-51-persona-44372" }