Tornado përbindëshe në SHBA, por dikush guxon dhe i shkon shumë pranë (Video)

Publikuar tek: bota, më 15:09 12-05-2016 Tornado përbindëshe në SHBA, por dikush guxon dhe i shkon shumë pranë (Video)

Shtetet e Bashkuara të Amerikës goditen aq shpesh nga tornadot sa që disa persona kanë filluar të mos tremben më prej këtyre përbindëshave natyrorë.

Ata quhen “Storm Chasers” apo njdekësit e stuhive, dhe të pajisur me automjete të blinduara dhe aksesorë meteorologjik pranë tornadove në afërsi që jo çdokush do  guxonte. Kjo tornado gjigande është kapur në Yuma County, Colorado.

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03958797454834
array(1) { ["section"]=> string(80) "tornado-perbindeshe-ne-shba-por-dikush-guxon-dhe-i-shkon-shume-prane-video-40252" }