Torta gjigante e Princ Lekës dhe Elia Zogut (FOTOT)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 11:21 10-10-2016 Torta gjigante e Princ Lekës dhe Elia Zogut (FOTOT)

Këto janë fotot e reja nga dasma e Princ Lekës dhe Elia Zogut. Një tortë gjigante që i shpëtoi syrit të publikut. E bardhë,  me lule sipër dhe me shumë degëzime. Për të mendoi Ana Lucia, me origjinë italiane dhe që jeton në Tiranë, pas martesës me bashkëshortin e saj shqiptar.


Kuzhinieri që gatoi në dasmë ishte Altin Prenga, shefi i restorantit të famshëm shqiptar, ‘’Mrizi i Zanave’’. ‘’Së bashku me ekipin e tij, nusja, dhëndërri dhe të ftuarit do të shijojnë një mbrëmje fantastike’’, siguroi stafi organizator.

Menuja për të ftuarit ishte krejtësisht tradicionale shqiptare, duke zgjedhur po kështu edhe pijet.

 tortaprinci3.jpgtortaprinci2.jpgtortaprinci.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030157089233398
array(1) { ["section"]=> string(55) "torta-gjigante-e-princ-lekes-dhe-elia-zogut-fotot-55664" }