Toto Rina, bosi mafioz 84 vjeç ndërron qeli, ikën nga Parma

Publikuar tek: bota, më 15:48 09-02-2015 Toto Rina, bosi mafioz 84 vjeç ndërron qeli, ikën nga Parma Toto Rina duke folur vite me pare ne Universitet per raportet e mafias me ekonomine

Bosi i Koza Nostrës në Itali, Toto Rina, i cili që nga prilli i vitit të kaluar është mbajtur në një regjim të lartë sigurie në burgun e Parmas, ka ndërruar vendburgim të shtunën e kaluar, raportojnë mediat italiane. “Situata është e rëndë, thotë avokati i tij Luca Cianferoni, i cili mbron Rinën dhe mikun e tij Antonio Malago, - dhe konfirmon absurdin e kushteve në të cilat Toto Rina po mbahet në paraburgim”.

Ai nuk flet për gjendjen shëndetësore të klientit të tij “për respect të privatësisë” se këtij të fundit. Por shumë herët avokatet e tij kanë denoncuar publikisht se bosi korleonez ka qenë shumë i sëmurë.

Toto Rina 84 vjeç, vuan prej vitesh me problem zemre. Ka pasur atake kardiake, ka pasur ndërhyrje me operacione, ka problem me parkinsonin e të tjera. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012438058853149
array(1) { ["section"]=> string(62) "toto-rina-bosi-mafioz-84-vjec-nderron-qeli-iken-nga-parma-2837" }