Tottenham me “shtëpi të re”

Publikuar tek: sport, më 16:16 21-02-2015 Tottenham me “shtëpi të re”

Gjithçka gati për Tottenham-in I cili mund të fillojë ndërtimin për stadiumin e ri.

“Shtëpia e re” e spursave do të ketë një kapacitet prej 56 mijë vendesh dhe do të kushtojë rreth 400 milion stërlina. Stadiumi i ri do të ndërtohet në krahë të atij ekzistues. Pengesë deri më tani për ndërtimin e tij ishte bërë një objekt i cili ndodhet në zonën ku është planifikuar të ndërtohet stadiumi.

Pas disa proceseve gjygjësore Tottenham ka marrë dritën jeshile për nisjen e punimeve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011351823806763
array(1) { ["section"]=> string(30) "tottenham-me-shtepi-te-re-4044" }