Trafiku i qenieve njerëzore, dy vëllezërit shqiptarë dalin përpara gjykatës angleze (Emrat)

Publikuar tek: bota, më 18:19 07-01-2019 Trafiku i qenieve njerëzore, dy vëllezërit shqiptarë dalin përpara gjykatës angleze (Emrat) Foto ilustruese

Dy vëllezër shqiptarë janë akuzuar për trafik të qenieve njerëzore në gjykatën Carlisle Crown të qytetit Carlisle në Angli.

Bëhet fjalë për Dëfrim dhe Jetmir Paci, pronarë të dy lavazhove në të njëjtin qytet, një në rrugën Warwick dhe një tjetër në rrugën Cowper. Sipas hetimit, dy shqiptarët dhe shtetasi Sitar Ali, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kishin punësuar në lavazh punonjës pa dokumentet përkatëse dhe viktima të trafikimit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093100070953369
array(1) { ["section"]=> string(94) "trafik-i-qenieve-njerezore-dy-vellezerit-shqiptare-dalin-perpara-gjykates-angleze-emrat-147842" }