Trafikanti i drogës në Brazil u maskua si vajza e tij 19 vjeçare, tentoi të arratisej nga burgu (FOTO-VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 13:27 05-08-2019 Trafikanti i drogës në Brazil u maskua si vajza e tij 19 vjeçare, tentoi të arratisej nga burgu (FOTO-VIDEO)

Një trafikant droge në Brazil u kap ndërsa tentoi të ikta nga burgu duke u veshur dhe duke vënë maskë në fytyrë si vajza e tij 19 vjecare. Autoritetet e burgut në Rio de Janeiro nxorrën një video që tregon trafikantin që ka vendosur një maske silikoni dhe ka veshur tshirt të vajzës së tij.

42 vjecari u tradhëtua nga mimika. Zyrtarët thonë se vajza e tij mund të akuzohet se ka ndihmuar në një arratisje nga burgu. Ata thanë se 19 vjecarja kishte ardhur për të parë babain, Clauvino da Silva, në burgun Bangu3, ku ai do të vuajë dënimin e dhënë prej 73 vjetësh dhe 10 muajsh.

Autoritetet thanë se Silva kishte planifikuar të linte vajzën pas në qeli. Por rojat u treguan vigjilentë dhe gjithë skenën, duke përfshirë edhe fotot e 42 vjecarit ia dhanë edhe medias.

Nuk është hera e parë që ndodh një gjë e tillë. Vitin e kaluar një i dënuar në Peru u vesh si vëllai i vet binjak që i shkoi për vizitë në zyrë. Ai arriti të dalë nga burgu por u arrestua 1 vit pasi u arratis nga qelia.

_108194226_ffc520ec-2368-4f72-8d74-22ac95ba2e51.jpg

_108194064_957e5b7f-6aa0-4da9-bfc5-2be7b38b8fd8.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012112140655518
array(1) { ["section"]=> string(112) "trafikanti-i-droges-ne-brazil-u-maskua-si-vajza-e-tij-19-vjecare-tentoi-te-arratisej-nga-burgu-foto-video-174392" }