Trafikim droge, shkatërrohen dy grupe kriminale në Itali, të arrestuar edhe dy shqiptarë (DETAJE)

Publikuar tek: rajon, më 09:07 23-02-2021 Trafikim droge, shkatërrohen dy grupe kriminale në Itali, të arrestuar edhe dy shqiptarë (DETAJE)

Një bandë e përbërë nga shqiptarë dhe italianë që merreshin me trafikim të lëndëve narkotike kanë rënë në prangat e policisë.

Mediat italiane bëjnë me dije se autoritetet policore italiane të qytetit të Milanos, në bashkëpunim me Departamentitn e Antimafias së Milanos, kanë ekzekutar mëngjesin e sotëm një megaoperacion për shkatërrimin e dy grupeve kriminale.

Grupi kriminal ishte i përbërë nga shqiptarë dhe italianë, të cilët transportonin drogë nga Shqipëria në Itali.

Arrestimet janë kryer me urdhër të Prokurorisë së Milanos dhe mësohet se janë arrestuar dy persona në Shqipëri që janë pjesë e grupit kriminal.

Gjithashtu janë sekuestruar 3 kompani, 2 ndërtesa, 3 scooter, 9 automjete e 2 motoçikleta.

Nuk janë bërë me dije ende mosha apo identiteti i të arrestuarve.

Screenshot_7.pngScreenshot_6.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kapet me 300 mijë euro drogë biznesmeni i njohur shqiptar në fushën e ndërtimit (EMRI)
»
Article Logic
Execution time: 0.01340913772583
array(1) { ["section"]=> string(100) "trafikim-droge-shkaterrohen-dy-grupe-kriminale-ne-itali-te-arrestuar-edhe-dy-shqiptare-detaje-239874" }