Trafikonin drogë, arrestohet shqiptari me të dashurën në Greqi

Publikuar tek: aktualitet, më 15:37 15-05-2020 Trafikonin drogë, arrestohet shqiptari me të dashurën në Greqi

Autoritetet greke kanë arrestuar dy shqiptarë, nën akuzën e trafikut të lëndëve narkotike.

Bëhet fjalë për një burrë 45-vjeç dhe të dashurën e tij 50 vjeçare.

Policia greke kishte disa kohë që e vëzhgonte shqiptarin i cili vepronte në zona përreth qendrës së Athinës. Ai është cilësuar nga autoritetet greke si 'fantazmë' pasi gjithmonë arrinte te shpëtonte.

45-vjeçari kishte përfshirë në këtë veprimtari të paligjshme edhe të dashurën e tij por policia ka arritur të arrestojë teksa ai po takonte të dashurën.

Sakaq, në banesën e tij është sekuestruar 32 kilogramë drogë si dhe 22.840 euro,  të dyshuara si të fituara nga trafiku i lëndëve narkotike.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SPAK nis hetimet për çështjen e Teatrit Kombëtar
Pas gjobës së majme, ISHSH kërkon të mbyllë televizionin e njohur »
Article Logic
Execution time: 0.011373043060303
array(1) { ["section"]=> string(68) "trafikonin-droge-arrestohet-shqiptari-me-te-dashuren-ne-greqi-206495" }