Trafikonin drogë nga Shqipëria e Turqia për në Greqi, kapet çifti i bashkëshortëve dhe një shqiptar, kishte rol kyç në bandë

Publikuar tek: rajon, më 15:50 05-12-2020 Trafikonin drogë nga Shqipëria e Turqia për në Greqi, kapet çifti i bashkëshortëve dhe një shqiptar, kishte rol kyç në bandë Droga e sekuestruar

Disa pjesëtarë të një grupi kriminal që trafikonin drogë nga Shqipëria e Turqia për në Greqi janë vënë në prangat e policisë fqinje. Si rezultat i operacionit u arrestuan një çift bashkëshortësh dhe një shqiptar.

Çifti i bashkëshortëve ishin në krye të roleve të trafikut të drogës, kurse shqiptari 33-vjeçar kishte rol të rëndësishëm në importimin, transportimin, magazinimin dhe trafikimin e drogës në Selanik e Athinë.

Nga kontrollet në një dhomë hoteli në qendër të Selanikut si dhe një apartamenti në Igumenicë u kapën rreth 38 kg marijuanë, mbi 2 kg heroinë apo dhe 2 telegona celularë.

gsgg-scaled.jpg

sdfff-1-scaled.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shifrat në Kosovë: Rritet numri i viktimave, më shumë se 500 raste pozitive në 24 orë (BILANCI)
Operacioni anti-drogë në Greqi, zbulohet laboratori i kanabisit afër Athinës, në pranga 8 shqiptarë (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.012627124786377
array(1) { ["section"]=> string(129) "trafikonin-droge-nga-shqiperia-e-turqia-per-ne-greqi-kapet-cifti-i-bashkeshorteve-dhe-nje-shqiptar-kishte-rol-kyc-ne-bande-230280" }