Trafikonin kanabis, shkatërrohet grupi në Gjirokastër: 11 të arrestuar, 5 të ndaluar dhe 4 të shpallur në kërkim

Publikuar tek: aktualitet, më 14:12 09-11-2019 Trafikonin kanabis, shkatërrohet grupi në Gjirokastër: 11 të arrestuar, 5 të ndaluar dhe 4 të shpallur në kërkim

Policia e Gjirokastrës ka finalizuar operacionin anti-kanabis, ku janë arrestuar 11 persona, 4 të tjerë janë në kërkim, 5 të proceduar në gjëndje të lire dhe 5 të ndaluar.

Mësohet se grupi kultivonte dhe trafikonte kanabis me në krye 45 vjeçarin me iniciale B.S., banues në Gjirokastër,

Sakaq, bëhet me dije se operacioni i Policisë ka zgjatur 6 muaj

Njoftimi i policisë:

Gjatë gjithë kohëzgjatjes së zhvillimit të operacionit janë proceduar penalisht 25 shtetas, nga të cilët: 11 të arrestuar në flagrancë, 5 të ndaluar, 4 të shpallur në kërkim dhe 5 të proceduar në gjëndje të lirë.

Nga kontrollet e ushtruara gjatë zhvillimit të operacionit është kapur dhe një shtetas i shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Fier për “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike”.

Drejtoria Vendore e Policisë Gjirokastër në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Gjirokastër, Tepelenë dhe Përmet, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër ka finalizuar operacionin policor të koduar “Trekëndëshi”.

Si rezultat i hetimeve 6 mujore, rezultoi se një grup i mirëorganizuar personash, nga gjithë territori i Qarkut Gjirokastër kryenin veprimtari kriminale në drejtim të “Kultivimit të bimëve narkotike” dhe “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike”.

Gjatë finalizimit të operacionit më datë 8 dhe 9 nëntor 2019 janë ekzekutuar 5 urdhëra ndalimi për shtetasit:

– B.S., 45 vjeç, banues në Gjirokastër, për “Kultivim i bimëve narkotike”.(Në rolin e organizatorit dhe financuesit, pasi siguronte farat e bimëve narkotike.);

– E.Sh., 41 vjeç, banues në Gjirokastër, për “Kultivim i bimëve nark

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075201988220215
array(1) { ["section"]=> string(116) "trafikonin-kanabis-shkaterrohet-grupi-ne-gjirokaster-11-te-arrestuar-5-te-ndaluar-dhe-4-te-shpallur-ne-kerkim-185275" }