Trafikonin klandestinë sirianë nëpërmjet Shqipërisë, Gjykata jep VENDIMIN për 8 të arrestuarit

Publikuar tek: aktualitet, më 13:50 16-06-2019 Trafikonin klandestinë sirianë nëpërmjet Shqipërisë, Gjykata jep VENDIMIN për 8 të arrestuarit

Jepet vendimi për 8 personat e arrestuar gjatë operacionit 'Tranzit' në Elbasan.

Mësohet se Gjykata ka dhënë masën 'arrest me burg' për 5 prej tyre dhe për tre të tjerë 'detyrim paraqitje'.

8 të arrestuarit trafikonin klandestinë sirianë nëpërmjet Shqipërisë, ndërsa drejtuesi i tyre është një turk.

Masa 'Detyrim paraqitje' është vendosur për personat me iniciale:

A.Z., 32 vjeç, banues në Tepelenë.

G.B., 33 vjeç, banues në Tiranë.

R.SH., 39 vjeç, banues në Tiranë.

Ndërkohë që arrest me burg janë personat me iniciale:

R.H., 38 vjeç, banues në Devoll.

D.Q., 34 vjeç, banues në Tiranë.

E.M., 23 vjeç, banues në Tiranë.

U.Ç., 39 vjeç, lindur ne Stamboll Turqi, me banim të përkohshëm në Tiranë.

F.S., 21 vjeç, me banim në Tiranë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030212163925171
array(1) { ["section"]=> string(100) "trafikonin-klandestine-siriane-nepermjet-shqiperise-gjykata-jep-vendimin-per-8-te-arrestuarit-168428" }