Trafikonin kokainë në Shqipëri dhe BE, arrestohen 11 persona

Publikuar tek: aktualitet, më 07:34 21-03-2017 Trafikonin kokainë në Shqipëri dhe BE, arrestohen 11 persona

Arrestohen 11 persona, pasi akuzoheshin për trafik ndërkombëtar droge.

Operacioni i arrestimit të tyre u realizua në Itali, në qytetin  Fierences. Grupi i të arrestuarve ushtronte këtë aktivitet ilegal në Shqipëri, Gjermani dhe Itali. Ata merreshin me trafik ndërkombëtar kokaine dhe marijuanë, si dhe akuzoheshin edhe për disa vepra të tjera penale. Deri tani nuk dihet nëse ka shtetas shqiptarë mjes tyre, por policia vijon hetimet. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Republikani i afërt me Trump: Nuk ka konspiracion sorosian
Dëbohet kopshtari shqiptar që kultivonte kanabis në Angli »
Article Logic
Execution time: 0.010684967041016
array(1) { ["section"]=> string(65) "trafikonin-kokaine-ne-shqiperi-dhe-be-arrestohen-11-persona-72611" }