Trafikonte vepra antike, zbulohet dhe arrestohet autori në Berat (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:17 11-09-2017 Trafikonte vepra antike, zbulohet dhe arrestohet autori në Berat (EMRI)

Sektori për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në  Drejtorinë Vendore të Policisë Berat,  në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative, ka bërë arrestimin në flagrancë të shtetasit: Beqir Gjura, 51 vjeç, banues në Elbasan.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi më datë 11.09.2017, u kap duke transportuar me automjetin me targa AA 461 BL në pronesi të tij, disa sende të dyshuara si vepra arti.

Në cilësinë e provës materiale iu gjetën dhe sekuestruan: 1 shpatë antike, 1 pistoletë e vjetër, statuja,  papiruse si dhe vepra arti të tjera.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprën penale "Trafikimi i veprave të artit dhe kulturës", parashikuar nga neni 138 /a i Kodit Penal.

Video:

 


video-1505142671 (1) by newsbomb-al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091738700866699
array(1) { ["section"]=> string(74) "trafikonte-vepra-antike-zbulohet-dhe-arrestohet-autori-ne-berat-emri-91965" }