Trafiku i kokainës Kolumbi-Meksikë-Shqipëri, reporteri italian në zemër të Kartelit të Gjirit

Publikuar tek: bota, më 19:03 15-07-2019 Trafiku i kokainës Kolumbi-Meksikë-Shqipëri, reporteri italian në zemër të Kartelit të Gjirit Pjesë nga dokumentari i Rai dhe Tg3

Rruga e trafikimit të kokainës nga Kolumbia drejt Shqipërisë, për t’u shpërndarë më pas në të gjithë Europën është dokumentuar nga reporteri italian i televizionit Rai.

Në një dokumentar me pesë pjesë, Valerio Cataldi mbërrin fillimisht në zemrën kartelit të Gjirit, në shtetin Guerrero. Udhëtimi nis në Meksikë, më pas në Kolumbi dhe së fundmi në Shqipëri, aty ku përfundon droga e klasit të parë.

“Narcotica – Sulle rotte dei trafficanti”, kështu titullohet dokumentari me pesë pjesë që do të transmetohet në 17 korrik, falë një bashkëpunimi të Tg3 dhe Rai3.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Defekt i rëndë: Del jashtë përdorimit sistemi i GPS në të gjithë Europën
Donald Trump nuk ndal sulmet ndaj ligjvënëse në Kongres: Largohuni tani nëse nuk ju pëlqen Amerika »
Article Logic
Execution time: 0.010972023010254
array(1) { ["section"]=> string(99) "trafiku-i-kokaines-kolumbi-meksike-shqiperi-reporteri-italian-ne-zemer-te-kartelit-te-gjirit-172305" }