Tragjedi, 22 të vdekur dhe 30 të plagosur në një stacion treni (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 09:12 29-09-2017 Tragjedi, 22 të vdekur dhe 30 të plagosur në një stacion treni (FOTO)

Të paktën 22 persona kanë mbetur të vdekur dhe 30 të tjerë janë plagosur në një stacion treni në Indi.

Ngjarja ka ndodhur në stacioni hekurudhor të qytetit të Mumbait, ku për shkaK të shirave të dendur dhe mbipopullimit të njerëzve gjetën vdekjen 22 persona, shkruan The Indipendent, raporton newsbomb.al.

Mësohet se ky stacion lidhte linjat hekurodhore më të mëdha të qyetit. Sakaq, të lënduarit janë dërguar në spital, ndërsa zyrtarët e lartë të shtetit ndodhen në vendgjarje.

elphinstone-station-mumbai-stampede_650x400_81506666768.jpg

elphinstone-main2.jpeg

big_468857_1506670457.jpg

elphinstone-station-mumbai-stampede_650x400_41506665170.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Donald Trump e sulmon keq, por përgjigja e Mark Zuckenberg do t’ju lërë pa fjalë
Befason ISIS, lideri al-Baghdadi nuk ka vdekur (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.013581037521362
array(1) { ["section"]=> string(72) "tragjedi-22-te-vdekur-dhe-30-te-plagosur-ne-nje-stacion-treni-foto-94115" }