TRAGJEDI ajrore/ Rrëzohet avioni, mes viktimave një MINISTËR

Publikuar tek: bota, më 10:27 27-07-2018 TRAGJEDI ajrore/ Rrëzohet avioni, mes viktimave një MINISTËR Foto ilustruese

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Paraguaji.

Një avion është rrëzuar, dhe si pasojë kanë vdekur tre persona dhe ministri i Bujqësisë Luis Gneiting.

Avioni u rrëzua mbrëmjen e së mërkurës teksa ishte duke udhëtuar drejt kryeqytetit Asuncion.

“Është trishtimi madh per ne që te njoftojmë vdekjen e katër personave në një fluturim ajror që pesoi aksident”, tha Joaquin Roa, kreu i Sekretariatit Kombëtar të Emergjencave, duke shtuar se punëtorët e emergjencës ishin duke u përpjekur të rimarrin trupat dhe se avioni ishte shkatërruar plotësisht.

Luis-Gneiting.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014000177383423
array(1) { ["section"]=> string(65) "tragjedi-ajrore-rrezohet-avioni-mes-viktimave-nje-minister-129295" }