TRAGJEDI/ Anija përfshihet nga flakët, 25 të vdekur, 9 të zhdukur  

Publikuar tek: bota, më 08:41 03-09-2019 TRAGJEDI/ Anija përfshihet nga flakët, 25 të vdekur, 9 të zhdukur  

Njëzet e pesë persona janë gjetur të vdekur në një anije, e cila është përfshirë nga zjarri në brigjet e Kalifornisë, thotë Rojet Bregdetare e SHBA.

Nëntë persona janë ende të zhdukur. Pesë anëtarë të ekuipazhit kishin shpëtuar më herët.

Zjarri filloi në orët e para të së hënës. Varka u ankorua vetëm disa metra larg ishullit Santa Cruz, rreth 90 milje (145 km) në perëndim të Los Angeles.

Shkaku i flakës nuk dihet deri më tani. Në një konferencë për shtyp, Sherif Bill Brown tha se 39 persona ishin në anije kur shpërtheu zjarri.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012578964233398
array(1) { ["section"]=> string(69) "tragjedi-anija-perfshihet-nga-flaket-25-te-vdekur-9-te-zhdukur-177142" }