TRAGJEDI/ Dy tërmete godasin Filipinet, 8 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur, frikë për cunam

Publikuar tek: bota, më 14:48 27-07-2019 TRAGJEDI/ Dy tërmete godasin Filipinet, 8 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur, frikë për cunam

Dy tërmete të frikshme në Filipine morën jetën e 8 personave.

Sipas mediave të huaja, tërmetet ishin me magnitudë 5.4 dhe 5.9 të shkallës Rihter.

Nga raportimet mësohet se kanë mbetur 8 viktima dhe janë lënduar dhe 60 persona të tjerë në provincën e Batanesit.

Në vend ekziston frika e goditjes nga cunami, por autoritetet filipinase nuk kanë paralajmëruar për diçka të tillë.

67723103_404852510377832_7709081742128185344_n.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011708974838257
array(1) { ["section"]=> string(97) "tragjedi-dy-termete-godasin-filipinet-8-te-vdekur-dhe-dhjetera-te-plagosur-frike-per-cunam-173526" }