Tragjedi e rëndë në Mesdhe, mbyten 117 emigrantë

Publikuar tek: bota, më 17:59 19-01-2019 Tragjedi e rëndë në Mesdhe, mbyten 117 emigrantë

Një tjetër tragjedi ka ndodhur në ujërat e Mesdheut.  

117 emigrantë rezultojnë të zhdukur pranë brigjeve libiane.

Barka e tyre e nisur nga Tripoli dhe u fundos vtëm pak milje në det.

Në bordit e saj ndheshin 120 persona, ku mes tyre kishte gra e fëmijë. Por vetëm 3 prej tyre kanë mundur të mbijetojnë.

Në ndihmë u kanë ardhur policia italiane dhe libiane, të cilat nisën operacionet e kërkimit për trupat e të mbyturve, por asnjë prej tyre nuk u gjet.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01158595085144
array(1) { ["section"]=> string(54) "tragjedi-e-rende-ne-mesdhe-mbyten-117-emigrante-149460" }