Publikuar tek: sport, më 22:09 22-09-2020 'Tragjedi' greke në Rusi, Salzburg përmbys Maçabi Tel Aviv për 10 minuta (Rezultatet e Champions League)

Champions League zhvilloi sot 3 takime të vlefshme për Play Off.

Krasnodar triumfoi 2-1 ndaj PAOK në Rusi, falë një ndeshje spektakolare. Të parët që kaluan në avatntazh ishin grekët me Pelkas në minutën e 32-të. Plekas rikuperoi gabimin e tij, pasi kishte humbur penallti në minutën e shtatë.

Claesson barazon shifrat në fundin e fraksionit të parë, ndërkohë që Cabella ”vulos”  përmbysjen.

Në sfidat e tjera, Salzburg asfaltoi 1-2 Maçabi Tel Aviv. Ai që hapi siparin e golave ishtë Biton në minutën e 9-të por  austriakët ”të bëjnë gjëmen” me një  tjetër përmbysje të madhe.

Slavia e Prague nuk shkoi më shumë se barazimi 0-0 në ndeshjen e parë  ndaj Midtjylland,

Execution time: 0.013458013534546
array(1) { ["section"]=> string(106) "tragjedi-greke-ne-rusi-salzburg-permbys-macabi-tel-aviv-per-10-minuta-rezultatet-e-champions-league-221302" }