Tragjedi në azil, zjarri i madh shkrumbon ndërtesën dhe i merr jetën 15 të moshuarve

Publikuar tek: bota, më 16:20 21-01-2021 Tragjedi në azil, zjarri i madh shkrumbon ndërtesën dhe i merr jetën 15 të moshuarve Pamje nga vendngjarja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Kharkiv të Ukrainës, pasi një zjarr i madh pushtoi ndërtesën e një azili të moshuarish.

Deri më tani raportohet se kanë humbur jetën të paktën 15 persona dhe janë lënduar 5 të tjerë. Policia ende nuk ka një shpjegim se si ndodhi e gjitha kjo dhe cili ishte shkaku i zjarrit.

Tragjedia ndodhi në zonën e cila njihet se qendër e luftimeve mes ushtrisë ukrainase dhe separatistëve pro-rusë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tërmet i FUQISHËM në Qipro, ja sa ballë ishte
»
Article Logic
Execution time: 0.012326955795288
array(1) { ["section"]=> string(90) "tragjedi-ne-azil-zjarri-i-madh-shkrumbon-ndertesen-dhe-i-merr-jeten-15-te-moshuarve-235871" }