Tragjedi në Bulqizë/ E ëma vetëvaret me litar në kasollen e bagëtive, gjendet e pajetë nga djali

Publikuar tek: aktualitet, më 22:41 24-03-2017 Tragjedi në Bulqizë/ E ëma vetëvaret me litar në kasollen e bagëtive, gjendet e pajetë nga djali

Mbëmjen e sotme rreth orës 18:00, i biri ka  gjetur pa shenja jete shtetasen me iniciale L.M, rreth 70 vjeçe, nga fshati Çerenec i Epërm, Bulqizë.

Pas njoftimit nga familjarë, menjëherë në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor. Dyshohet se ishte vetvarur me litar në kasollen e bagëtive dhe është konstatuar nga djali i saj.

Burime nga policia bëjnë me dije se nga veprimet paraprake të kryera nga grupi hetimor dhe nga eksperti mjeko ligjor dyshohet se vdekja është shkaktuar si pasojë e vetvarjes në litar, raporton newsbomb.al.

Eksperti mjeko- ligjor gjatë kqyrjes  së trupit të viktimës nuk ka konstatuar asnjë shenjë dhune a dëmtim tjetër përveç atyre të shkaktuara nga vetvarja në litar.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë  të rrethanave të  kësaj ngjarje. /Newsbomb.al/ 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Veprim kriminal dhe anti-kombëtar”, shpërthen avokati: Kjo shoqëri ka censuruar TVSH-në për mostransmetimin e ndeshjeve
Arrestohen 4 policë, lejuan kalimin e 8 ton kanabis në doganë »
Article Logic
Execution time: 0.013242959976196
array(1) { ["section"]=> string(100) "tragjedi-ne-bulqize-e-ema-vetevaret-me-litar-ne-kasollen-e-bagetive-gjendet-e-pajete-nga-djali-73050" }