Tragjedi në det: Përmbyset varka, mbyten 150 emigrantë

Publikuar tek: bota, më 17:12 25-07-2019 Tragjedi në det: Përmbyset varka, mbyten 150 emigrantë Emigrantë të shpëtuar pranë Libisë

Një tragjedi e rëndë ka ndodhur në brigjet pranë Libisë, ku 150 emigrantë raportohet të jenë mbytur.

Sipas Organizatës së Kombeve të Bashkuara, varka e emigrantëve u përmbys pranë Libisë, nga ku ishte nisur drejt Europës. Një zëdhënës i UNHCR tha se rreth 150 emigrantë të tjerë u shpëtuan pranë qytetit Khoms rreth 100 kilometra nga Tripoli.

Në varkë kishte më shumë se 300 emigrantë, dhe tejmbushja dyshohet të ketë qenë shkaku kryesor i përmbysjes së varkës.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012879133224487
array(1) { ["section"]=> string(59) "tragjedi-ne-det-permbyset-varka-mbyten-150-emigrante-173335" }