Tragjedi në ditën e parë të shkollës, burri vret me thikë 8 fëmijë

Publikuar tek: bota, më 07:35 04-09-2019 Tragjedi në ditën e parë të shkollës, burri vret me thikë 8 fëmijë

Një burrë vrau me thikë tetë nxenës dhe plagosi dy të tjerë në një shkollë fillore në Kinën qendrore. Ngjarja e rëndë ndodhi ditën e parë të shkollës, tha të martën policia.

Sulmi ndodhi rreth orës 8 të së hënës në fshatin Chaoyangpo të qytetit Enshi në provincën Hubei.

I dyshuari është një burrë 40-vjeçar i quajtur Yu, i cili është në paraburgim dhe po hetohet. Ndërkohë, ende nuk është zbuluar se si u sulmuan fëmijët. Po ashtu nuk dihet as motivi i ngjarjes makabre.

Sipas mediave vendase, autori u la i lirë qershorin e kaluar pasi vuajti dënimin e tij për vrasje.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012957811355591
array(1) { ["section"]=> string(72) "tragjedi-ne-diten-e-pare-te-shkolles-burri-vret-me-thike-8-femije-177243" }