Tragjedi në Egjipt, të paktën 22 të vdekur nga një ndeshje futbolli

Publikuar tek: sport, më 12:45 09-02-2015 Tragjedi në Egjipt, të paktën 22 të vdekur nga një ndeshje futbolli Foto nga protesta e djeshme ne Kairo te Egjiptit

Tragjedi në Egjipt. Tifozët përleshen me policinë. Të vdekurit zyrtarisht janë 22, ndërkohë që media raporton për 40 viktima. Pavarësisht përplasjeve që vranë të paktën 19 fansa përpara ndeshjes, ndeshja vazhdoi deri në fund, raporton BBC.

Ministria e Shëndetësisë tha se 19 vetë vdiqën gjatë protestës në ndeshjen e Kairos të dielën. Por media shtetërore raporton për më shumë. Dhuna filloi përpara ndeshjes por loja mes ekipeve Zamalek dhe ENPPI vazhdoi duke përfunduar 1 me 1. Ndërkohë që fansa të ndeshjes postuan në rrjetet sociale mjaft foto. Të afërmit e viktimave dhe miq të tyre qëndronin përpara morgut të spitalit në Kairo duke pritur trupat e tyre.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018357992172241
array(1) { ["section"]=> string(71) "tragjedi-ne-egjipt-te-pakten-22-te-vdekur-nga-nje-ndeshje-futbolli-2812" }