Tragjedi në futbollin arab, 27 të plagosur rëndë në finalen e Golf Cup

Publikuar tek: sport, më 23:46 05-01-2018 Tragjedi në futbollin arab, 27 të plagosur rëndë në finalen e Golf Cup

Finalja e Golf Cup mes Omanit dhe Emirateve të Bashkuara është kthyer në një tragjedi të vërtetë. 

Pas gjuajtjes së penalltive që u fitua nga Omani me rezultatin 5 me 4, tifozët të ekzaltuar nxituan të hynin në fushë.

Në nxitim e sipër ata thyen barrierën prej xhami dhe shumë prej tyre mbetën të plagosur.

Mediat ndërkombëtare raportojnë se 27 tifozë kanë mbetur të plagosur rëndë gjatë këtij incidenti, ndërsa shumë të tjerë kanë marrë plagë të lehta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025336027145386
array(1) { ["section"]=> string(76) "tragjedi-ne-futbollin-arab-27-te-plagosur-rende-ne-finalen-e-golf-cup-105598" }