Tragjedi në Indi, autobuzi bie në humnerë 33 të vdekur, mes tyre edhe fëmijë

Publikuar tek: bota, më 16:22 23-12-2017 Tragjedi në Indi, autobuzi bie në humnerë 33 të vdekur, mes tyre edhe fëmijë

33 të vdekur dhe 15 të plagosur, ky është bilanci tragjik i një aksidenti rrugor në Indi.

Mediat vendase raportojnë se një autobus që mbante 45 pasagjerë në rajonin verior të Rajasthanit u rrëzua në lumin Banas gjatë një udhëtimi turistik.

Policia vendase tha se autobusi në momentin e rrëzimit ishte duke u drejtuar nga një djalë 16 vjeçar. Mësohet se drejtuesi minoren ishte përpjekur të bënte një parakalim të gabuar dhe për pasojë autobuzi ka përfunduar në humnerë duke shkaktuar një tragjedi.

Mësohet se shumica e viktimave kanë ndërruar jetë sipasojë e ujrave të lumit, që është nga më të ftohtët në të gjithë Azinë. Shumica e viktimave ishin pelegrinë dhe fëmijë që shkonin për të vizituar tempullin e Ramdevrës në Lalsot.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbulohet plani terrorist për Krishtlindje, FBI arreston 25-vjeçarin(FOTO)
Stuhi në Filipine, 133 të vdekur dhe dhjetra të humbur »
Article Logic
Execution time: 0.011112213134766
array(1) { ["section"]=> string(81) "tragjedi-ne-indi-autobuzi-bie-ne-humnere-33-te-vdekur-mes-tyre-edhe-femije-104140" }