Tragjedi në Itali, autobusi me nxënës përplaset dhe shpërthen në flakë, humbin jetën 16 persona

Publikuar tek: bota, më 17:46 22-01-2017 Tragjedi në Itali, autobusi me nxënës përplaset dhe shpërthen në flakë, humbin jetën 16 persona

Një aksident tragjik ka ndodhur sot në itali ku një autobus me nxënës nga nga Hungaria ka shpërthyer në flakë dhe për pasojë 16 persona humën jetën dhe 7 të tjerë janë plagosur dhe janë në spital.

Mësuesi Gyrogy Vigah i cili shoqëronte fëmijët ka mundur të shpëtojë jetët e shumë nxënësve por flakët i kanë shkaktuar plagë të rënda fëmijëve të tij të cilët nuk kanë mundur të mbijetojnë.

Mësohet se autobusi u përplas me këmbët e një ure në autostradë në Verona çka është bërë shkak edhe për shpërthimin e flakëve.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012804985046387
array(1) { ["section"]=> string(99) "tragjedi-ne-itali-autobusi-me-nxenes-perplaset-dhe-shperthen-ne-flake-humbin-jeten-16-persona-66297" }