TRAGJEDI në kanalin mes Francës dhe Britanisë, përmbyset varka që transportonte më shumë se 20 emigrantë

Publikuar tek: bota, më 21:10 27-10-2020 TRAGJEDI në kanalin mes Francës dhe Britanisë, përmbyset varka që transportonte më shumë se 20 emigrantë Ilustruese

Një tragjedi ka ndodhur në kanalin mes Francës dhe Anglisë, në brigjet e Loon Palge, pasi një varkë që transportonte 20 emigrantë është përmbysur.

Të paktën 4 persona kanë humbur jetën, ndërsa 15 persona arritën të shpëtoheshin, 8 prej të cilëve kishin probleme hipotermie dhe 2 të tjerë me zemrën.

Autoritetet aknë nisur që në orët e para të mëngjesit operacionin për të nxjerrë trupat e viktimave, ndërsa shpresojnë të gjejnë të tjerë emigrantë që kanë mbijetuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shifra alarmante me Covid-19, FRANCA po përgatitet të marrë masa EKSTREME
Kontaktoi një person të prekur me Covid-19, vetëkarantinohet Ministri i Jashtëm rus Sergej Lavrov »
Article Logic
Execution time: 0.011148929595947
array(1) { ["section"]=> string(110) "tragjedi-ne-kanalin-mes-frances-dhe-britanise-permbyset-varka-qe-transportonte-me-shume-se-20-emigrante-225422" }