Tragjedi në Kinë, humbin jetën 93 persona nga rrëshqitja e tokës

Publikuar tek: bota, më 09:16 28-06-2017 Tragjedi në Kinë, humbin jetën 93 persona nga rrëshqitja e tokës

Nga rrëshqitja për herë të dytë e  tokës në një fshat kinez në jugperëndim të provincës Sichuan, kanë humbur jetën 93 persona.

“Deri tani nuk është raportuar ndonjë dëmtim tjetër që pas evakuimit të zonës të hënën si pasojë e rrëshqitjes së dheut”, bën me dije agjencia zyrtare kineze e lajmeve, Hsinhua.

“Ekipet e shpëtimit kanë gjetur 10 trupa por u detyruan të pezullonin kërkimet e tyre për shkak të paralajmërimeve për një rrëshkitje tjetër të tokës”, thanë autoritetet lokale. Ndërkohë që pritet të bëhen kërkime edhe për 93 persona të tjerë të shpallur të humbur.

Kina ka përjetuar mot të vështirë me shira të rrëmbyer duke shkaktuar përmbytje të mëdha dhe rrëshqitje masive të tokës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Turqia pushton kurdët në Siri, nis në mesnatë invadimi me ushtri masive
NATO alarmohet nga sulmet terroriste, rrit shpenzimet e mbrojtjes me 4.3% »
Article Logic
Execution time: 0.013465881347656
array(1) { ["section"]=> string(69) "tragjedi-ne-kine-humbin-jeten-93-persona-nga-rreshqitja-e-tokes-84258" }