Tragjedi në Kolumbi, 112 viktima e mbi 200 të plagosur nga rrëshqitja e dherave dhe motit të keq (FOTOT)

Publikuar tek: bota, më 07:57 02-04-2017 Tragjedi në Kolumbi, 112 viktima e mbi 200 të plagosur nga rrëshqitja e dherave dhe motit të keq (FOTOT)

Numri i viktimave nga rrëshqitjet e dheut në jug të Kolumbisë ka arritur në 112, ndërsa mbi 200 të tjerë janë plagosur, si dhe një numër i konsiderueshëm rezulton i zhdukur.

Ky fakt u konfirmua nga vetë presidenti i Kolumbisë, Juan Manuel Santos.  

Rrëshqitjet e dheut që nisën të premten, u pasuan pas shirave të rrëmbyeshëm. Autoritete thonë se rrëshqitjet e dheut kanë ndodhur pas rritjes së nivelit të ujit në lumin Mocoa dhe tri degëve të tij, ndërsa në këto foto shihet qartë situata pas tragjedisë që përfshiu Kolumbinë. 

 

kolumbi-780x439.jpg

 

kolumbi3.jpg

 

kolumbi2.jpg

 

kolumbi1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shokojnë shkencëtarët: Pritet një mega-cunam që do të trondisë botën, mësoni cili shtet do të preket
Autobusi i nxënësve del nga rruga, 3 të vdekur dhe 28 të plagosur (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.011577844619751
array(1) { ["section"]=> string(107) "tragjedi-ne-kolumbi-112-viktima-e-mbi-200-te-plagosur-nga-rreshqitja-e-dherave-dhe-motit-te-keq-fotot-73833" }